Bulgaria 728x90

НОМИНАЦИИ НА БЪЛГАРСКАТА ФИЛМОВА АКАДЕМИЯ 2017

Потребителски рейтинг: 0 / 5

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна
 

БЪЛГАРСКА ФИЛМОВА АКАДЕМИЯ 2017


 НОМИНАЦИИ ЗА ФИЛМИ /посочва се заглавие/:

Най-добър пълнометражен игрален филм:
 
1. „Безбог”
2. „Слава”
3. „Спомен за страха”
 
Най-добър късометражен игрален филм:
 
1. „Дрехи”
2. „Куче”
3. „На червено”
 
Най-добър документален филм:
 
1. „Книжарят”
2. „От Кремона до Кремона”
3. „Пощальонът”
 
Най-добър анимационен филм:
 
1. „Зоотроп”
2. „Как се скараха орисниците”
3. „Пътуваща страна”
 
Най-добър дебютен филм /за всички видове кино/:
 
1. „Безбог”
2. „Пустиняци”
3. „Христо”
 
НОМИНАЦИИ ЗА ПРОФЕСИОНАЛНО МАЙСТОРСТВО /посочва се име и заглавието на филма/:
 
Режисура /за всички видове кино/:
 
1. Иван Павлов – „Спомен за страха”
2. Кристина Грозева, Петър Вълчанов – „Слава”
3. Ралица Петрова – „Безбог”  
 
Сценарий /за всички видове кино/:
 
1. Григор Лефтеров – „Христо”
2. Красимир Крумов-Грец – „Спомен за страха”
3. Кристина Грозева, Петър Вълчанов, Дечо Таралежков – „Слава”
 
Филмова музика /за всички видове кино/:
 
1. Божидар Петков – „Спомен за страха”
2. Виктор Чучков – „Пеещите обувки”
3. Петър Дундаков – „Пощальонът”
 
Операторско майсторство /за всички видове кино/:
 
1. Веселин Христов – „Пеещите обувки”
2. Крум Родригес – „Слава”, „Безбог”
3. Светла Ганева – „Спомен за страха”
 
Най-добра главна женска роля:
 
1. Ирена Иванова – „Безбог”
2. Маргита Гошева – „Слава”
3. Рая Пеева – „Пеещите обувки”
 
Най-добра главна мъжка роля:
 
1. Димитър Николов – „Христо”
2. Ивайло Христов – „Спомен за страха”
3. Стефан Денолюбов – „Слава”
 
Най-добра поддържаща женска роля:
 
1. Йорданка Стефанова – „Спомен за страха”
2. Пламена Гетова – „Летовници”
3. Радена Вълканова – „Маймуна”
 
Най-добра поддържаща мъжка роля:
 
1. Димитър Крумов – „Христо”
2. Ованес Торосян – „Спомен за страха”
3. Филип Аврамов – „Летовници”
 
Филмова сценография /за всички видове кино/:
 
1. Анастас Янакиев – „Спомен за страха”
2. Ванина Гелева – „Слава”, „Безбог”
3. Северина Стоянова – „Маймуна”, „Пеещите обувки”
 
Художник по костюми /за всички видове кино/:
 
1. Анна Боянова – „Христо”
2. Боряна Семерджиева – „Летовници”
3. Соня Деспотова, Ани Луканова – „Спомен за страха”
 
Филмов монтаж /за всички видове кино/:
 
1. Виктория Радославова – „Христо”, „Куче”
2. Мария Ханджиева – „Спомен за страха”
3. Стефан Бояджиев – „Летовници”, „Блян за щастие”
 
Звукорежисьор /за всички видове кино/:
 
1. Борис Драганов – „Спомен за страха”
2. Иван Андреев – „Слава”, „Пеещите обувки”, „От признателните потомци”
3. Момчил Божков – „Летовници”, „От Кремона до Кремона”, „Пощальонът”
 
Филмова теория и критика:
 
1. Васил Гендов - Трънливият път на българския филм, Жана Гендова - Това, което се премълчава в историята на българския филм
2. Невелина Попова – Драматургичното пространство на анимацията
3. Петър Кърджилов – Озарения в полите на Витоша. Летопис на ранното кино в София  (1896-1915) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

БЪЛГАРСКА ФИЛМОВА АКАДЕМИЯ

Bulgaria 240x400