Bulgaria 728x90

Потребителски рейтинг: 0 / 5

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна

БЪЛГАРСКА ФИЛМОВА АКАДЕМИЯ 2017


 НОМИНАЦИИ ЗА ФИЛМИ /посочва се заглавие/:

Най-добър пълнометражен игрален филм:
 
1. „Безбог”
2. „Слава”
3. „Спомен за страха”
 
Най-добър късометражен игрален филм:
 
1. „Дрехи”
2. „Куче”
3. „На червено”
 
Най-добър документален филм:
 
1. „Книжарят”
2. „От Кремона до Кремона”
3. „Пощальонът”
 
Най-добър анимационен филм:
 
1. „Зоотроп”
2. „Как се скараха орисниците”
3. „Пътуваща страна”
 
Най-добър дебютен филм /за всички видове кино/:
 
1. „Безбог”
2. „Пустиняци”
3. „Христо”
 
НОМИНАЦИИ ЗА ПРОФЕСИОНАЛНО МАЙСТОРСТВО /посочва се име и заглавието на филма/:
 
Режисура /за всички видове кино/:
 
1. Иван Павлов – „Спомен за страха”
2. Кристина Грозева, Петър Вълчанов – „Слава”
3. Ралица Петрова – „Безбог”  
 
Сценарий /за всички видове кино/:
 
1. Григор Лефтеров – „Христо”
2. Красимир Крумов-Грец – „Спомен за страха”
3. Кристина Грозева, Петър Вълчанов, Дечо Таралежков – „Слава”
 
Филмова музика /за всички видове кино/:
 
1. Божидар Петков – „Спомен за страха”
2. Виктор Чучков – „Пеещите обувки”
3. Петър Дундаков – „Пощальонът”
 
Операторско майсторство /за всички видове кино/:
 
1. Веселин Христов – „Пеещите обувки”
2. Крум Родригес – „Слава”, „Безбог”
3. Светла Ганева – „Спомен за страха”
 
Най-добра главна женска роля:
 
1. Ирена Иванова – „Безбог”
2. Маргита Гошева – „Слава”
3. Рая Пеева – „Пеещите обувки”
 
Най-добра главна мъжка роля:
 
1. Димитър Николов – „Христо”
2. Ивайло Христов – „Спомен за страха”
3. Стефан Денолюбов – „Слава”
 
Най-добра поддържаща женска роля:
 
1. Йорданка Стефанова – „Спомен за страха”
2. Пламена Гетова – „Летовници”
3. Радена Вълканова – „Маймуна”
 
Най-добра поддържаща мъжка роля:
 
1. Димитър Крумов – „Христо”
2. Ованес Торосян – „Спомен за страха”
3. Филип Аврамов – „Летовници”
 
Филмова сценография /за всички видове кино/:
 
1. Анастас Янакиев – „Спомен за страха”
2. Ванина Гелева – „Слава”, „Безбог”
3. Северина Стоянова – „Маймуна”, „Пеещите обувки”
 
Художник по костюми /за всички видове кино/:
 
1. Анна Боянова – „Христо”
2. Боряна Семерджиева – „Летовници”
3. Соня Деспотова, Ани Луканова – „Спомен за страха”
 
Филмов монтаж /за всички видове кино/:
 
1. Виктория Радославова – „Христо”, „Куче”
2. Мария Ханджиева – „Спомен за страха”
3. Стефан Бояджиев – „Летовници”, „Блян за щастие”
 
Звукорежисьор /за всички видове кино/:
 
1. Борис Драганов – „Спомен за страха”
2. Иван Андреев – „Слава”, „Пеещите обувки”, „От признателните потомци”
3. Момчил Божков – „Летовници”, „От Кремона до Кремона”, „Пощальонът”
 
Филмова теория и критика:
 
1. Васил Гендов - Трънливият път на българския филм, Жана Гендова - Това, което се премълчава в историята на българския филм
2. Невелина Попова – Драматургичното пространство на анимацията
3. Петър Кърджилов – Озарения в полите на Витоша. Летопис на ранното кино в София  (1896-1915) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Потребителски рейтинг: 5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна

БЪЛГАРСКА ФИЛМОВА АКАДЕМИЯ'2016


Благодарим на СЪОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ФИЛМОВАТА АКАДЕМИЯ

НАЦИОНАЛЕН ФИЛМОВ ЦЕНТЪР

БЪЛГАРСКА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЯ

ФИЛМАУТОР

АМЕРИКАНСКА ФОНДАЦИЯ ЗА БЪЛГАРИЯ

АРТ ФЕСТ

NFClogo  BNTlogo  FILMAUTHOR logo  AFB logo 

    

ARTFestLogo

БЪЛГАРСКА ФИЛМОВА АКАДЕМИЯ

Bulgaria 240x400