Bulgaria 728x90

ФЕСТИВАЛ ЗЛАТНОТО ОКО

Потребителски рейтинг: 0 / 5

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна
 

ФЕСТИВАЛИ НА СБФД


zlatnoto oko 

СЕДМИ НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ ЗА ОПЕРАТОРСКО МАЙСТОРСТВО

"ЗЛАТНОТО ОКО"

В ПАМЕТ НА ДИМО КОЛАРОВ

ГРАД ПОПОВО

23 - 25 октомври 2014

Филмите в конкурсната програма

Статут на фестивала

Формуляр-заявка за участие

Жури в състав:  

Константин Занков – председател, Пламен Сомов,  Людмила Дякова,

Цветан Недков и Любен Чаталов

НАГРАДИТЕ

 

Наградата за цялостно творчество, диплом и 1 000 лв.  се присъжда на Христо Тотев – емблематично име в българската операторска школа

Награда за цялостно творчество, диплом и 500 лв. се присъжда на голямата дама на българското кино и театър, една от любимите актриси на Димо Коларов – Гинка Станчева

Голямата награда „Златното око” на Община Попово, диплом, статуетка и 2 000 лв. за операторско майсторство на името на Димо Коларов се присъжда на Андрей Чертов за филма му „Дъждовен ден” – отличаващ се с филигранна чувствителност, артистизъм и финес на изображението

Първа награда на Община Попово за игрален филм – диплом и 1 000 лв. се присъжда на Стефан Куцаров  - оператор на филма „Номер 1”, за ярък графичен изказ и динамика в пластиката на филма

Специалната награда на Община Попово за късометражен филм – диплом и 700 лв. се присъжда на  Орлин Руевски  - оператор на филма „Чест”, за истинност и реализъм, адекватни на драматургията на филма

Специалната награда на Община Попово за най-добра операторска работа за дебют – диплом и 500 лв. се присъжда на Александър Станишев – оператор на филма „Вяра, любов и уиски”, за експресивната и многопластова визия в този обещаващ дебют

Наградата на Съюза на българските филмови дейци  - диплом и статуетка се присъжда на Михаил Боевски – оператор на филма „Контражур”, за интересни търсения и експерименталност в изобразителното решение

Наградата на продуцентска компания „МЕДЖИК ШОП” за студентски филм се присъжда на Дамян Димитров – оператор на филма „Самодива”, за постигнатата хармония в обиграване на фикция и реалност

Журито отличава със Специален диплом Симеон Цончев и Ивайло Дончев – оператори на филма „Те отлитат”, за забележителната художествена визия в този научнопопулярен филм


ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ ЗА ОПЕРАТОРСКО МАЙСТОРСТВО

"ЗЛАТНОТО ОКО"

В ПАМЕТ НА ДИМО КОЛАРОВ

ГРАД ПОПОВО

27 - 30 май 2011

НАГРАДИТЕ

Голямата награда на Община Попово за операторско майсторство - “Златното око” на името на Димо Коларов се присъжда на Рали Ралчев за умело съчетаване на нови технологии с класическата филмова естетика в „TILT”

Наградата за цялостно творчество се присъжда на Яцек Тодоров за особен принос в развитието на българската операторска школа

Първа награда на Община Попово се присъжда на операторите Антон Бакарски за филма „Лов на дребни хищница” и Крум Родригес за филма „Подслон”

Специална награда за операторска работа в документалното кино се присъжда на Борис Мисирков и Георги Богданов за филма „Хотел „Рай”

Специалната награда за телевизионен игрален филм се присъжда на Ивайло Пенчев за филма „Корави старчета"

Наградата на СБФД  за телевизионен документален филм се присъжда на Росен Даскалов-Тичъра за филма „Нощ над града”

Награда на Асоциацията на българските оператори – АБО се присъжда на Веселин Христов за клип „Definitely”  ("Категорично")

Специалната награда на Община Попово за студентски филм се присъжда на Димитър Скобелев за филма „Услугата”

Жури в състав: Пламен Сомов – председател, и членове:

Георги Николов, Константин Занков,

Людмила Дякова, Петя Габровска


 ПЕТИ НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ ЗА ОПЕРАТОРСКО МАЙСТОРСТВО

"ЗЛАТНОТО ОКО"

В ПАМЕТ НА ДИМО КОЛАРОВ

ГРАД ПОПОВО

27 - 30 май 2006

НАГРАДИТЕ

Голямата награда на Община Попово за операторско майсторство "Златното око" на името на Димо Коларов се присъжда на Пламен Сомов за особена съпричастност към изграждане пластиката на изображението във филма "Откраднати очи"

Голямата награда на Министъра на културата, проф. Стефан Данаилов, се присъжда на Светлана Ганева - Кулева за майсторско пресъздаване на психологията на делника във филма "Другият наш възможен живот"

Първа награда на Община Попово се присъжда на Христо Бозаджиев за изобразително решение, допринасящо за драматизма на темата и нейната болезнена актуалност във филма "Невидими"

Награда на Община Попово и на СБФД се присъжда на режисьора Рангел Вълчанов за дългогодишната му съвместна работа с Димо Коларов и за цялостното му творчество

Наградата на СБФД се присъжда на операторите Светлана Ганева -Кулева за работата й във филма "Другият наш възможен живот" и на Недялко Данов за постижение в областта на телевизионните форми във филма "Третото турне"

Диплом за принос в развитието на операторското майсторство в България и на Националния фестивал "Златното око" се присъжда на юбилярите Атанас Тасев, Иван Цонев и Константин Занков

Първа награда за студентски филм на американската филмова компания "Ню Имидж" се присъжда на Диан Загорчинов за филма "Хотел, гълъби"

Втора награда за студентски филм на американската филмова компания "Ню Имидж" се присъжда на Александър Станишев за филма "Дълга зима"

Наградата на ВМРО за операторско майсторство на филм с патриотична тематика се присъжда на Пламен Герасимов за филма "Древни български хроники"

Награда на Фондация "Капанци" - едноседмична почивка в КК "Албена", се присъжда на Александър Крумов и Румен Василев за предизвикателния им дебют във филма "Мила от Марс"

Жури в състав: Виктор Чичов – председател, и членове:

Людмила Дякова, Илия Раев, Никола Рударов,

Константин Занков, Валентин Гоневски и Димко Минов


ЧЕТВЪРТИ НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ ЗА ОПЕРАТОРСКО МАЙСТОРСТВО

"ЗЛАТНОТО ОКО"

В ПАМЕТ НА ДИМО КОЛАРОВ

ГРАД ПОПОВО

26 - 30  май 2004

НАГРАДИТЕ

Специална награда за цялостно творчество и принос в българската операторска школа - ВИКТОР ЧИЧОВ

Голяма награда за операторско майсторство “Златното око” на името на Димо Коларов - ГЕОРГИ НИКОЛОВ за "Пътуване към Йерусалим"

Награда на СБФД - ИВАН ТОНЕВ за "Пату"

Първа награда - ЕМИЛ ХРИСТОВ за "Под едно небе"

Специална награда за “Операторски дебют в игралното или в късометражното кино" - СТЕФАН КУЦАРОВ за "Шантав ден"

Награда на Бояна филм - СВЕТЛОЗАР МАРЕКОВ, РУМЕН ЗЛАТИНОВ за "В ЕФИР II" и АНТОН МАРЧЕВ за "Модерни времена"

Награда на Национален филмов център - ЦВЕТАН НЕДКОВ за "Вятърът на разголената луна"

Награда на БНТ - ВАЛЕНТИН ГОНОВСКИ за "Далечно пътуване към себе си" и ЕМИЛ ЖУПОВ за "Никулден"

Награда на UVT за цифрово кино - ЯРОСЛАВ ЯНЧЕВ за "Цената на птиците"

Награда Продуцентска къща "Одавижън"  - ИВАН ТОНЕВ за "Пату"

Награда на Студия "Време" - КРУМ РОДРИГЕС за студентския филм "Трябва да ви кажа нещо"

Bulgaria 240x400